Україна активно готується до чергової складної зими в умовах російських атак на енергетичну інфраструктуру

Україна активно готується до чергової складної зими в умовах російських атак на енергетичну інфраструктуру

Україна активно готується до чергової складної зими в умовах російських атак на енергетичну інфраструктуру. А європейським державам, з урахуванням можливих загроз, необхідно сформувати спільний запас ремонтного високовольтного обладнання. Про це на Конференції з питань відновлення України, що зараз відбувається у польському Гданську, заявив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.

Очільник компанії подякував європейським партнерам, зокрема – польському системному оператору PSE – за допомогу в посиленні стійкості української енергосистеми. А також – за екстрену синхронізацію української та європейської енергосистем на початку повномасштабної війни.

«Українська енергетика пережила вже чотири зими безпрецедентних російських атак і вистояла під ударами десятків тисяч дронів і ракет. І це – не випадковість чи везіння, а результат поєднання неймовірних зусиль українських енергетиків та допомоги від наших закордонних партнерів. Ми продемонстрували всьому світові, як можна ефективно протидіяти найлютішому ворогу. І перед наступною зимою – нам знову потрібно активізувати зусилля, щоб зберегти світло в оселях українців. Також ми наполягаємо, щоб запас критично важливого високовольтного обладнання формувався не лише у нас, а й на загальноєвропейському рівні. Це дуже важливо, з урахуванням того рівня загроз, що зараз існує», – зазначив очільник «Укренерго».

Також Віталій Зайченко наголосив на важливості та ефективності облаштування антидронового захисту критичного обладнання системи передачі електроенергії. Вже здійснена українським системним оператором робота дозволила вберегти від ураження сотні одиниць дефіцитного устаткування. І зараз цей досвід – теж вивчають багато європейських колег.

Джерело