🤝🇺🇸 Співпраця Енергоатома та Westinghouse у фокусі уваги на URC 2026 У межах Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську відбулась…

🤝🇺🇸 Співпраця Енергоатома та Westinghouse у фокусі уваги на URC 2026 

У межах Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську відбулась...

🤝🇺🇸 Співпраця Енергоатома та Westinghouse у фокусі уваги на URC 2026

У межах Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську відбулась зустріч представників урядів США, Польщі, України, керівництва американської компанії Westinghouse та очільників Polskie Elektrownie Jądrowe й АТ «НАЕК «Енергоатом». Сторони обговорили поточне та майбутнє співробітництво, зокрема в частині будівництва нових енергоблоків за технологією AP1000. ☢️

Саме Україна стала першою державою в Європі, яка уклала угоду з Westinghouse щодо зведення нових потужностей. Домовленості передбачають будівництво дев'яти енергоблоків за американською технологією.

За словами т.в.о. голови правління Енергоатома Павла Ковтонюка, НАЕК має значний досвід партнерства з американською компанією. Зокрема, українські АЕС переведені на ядерне паливо Westinghouse. Також товариство розпочало власне виробництво компонентів американського палива. Цей крок суттєво зміцнить енергетичну безпеку та посилить незалежність нашої держави. ⚡️

Не менш важливим етапом є зведення нових потужностей за технологією AP1000 – перші два енергоблоки збудують на майданчику Хмельницької АЕС. Як зазначив очільник товариства, Україна вже має чіткі напрацювання для реалізації цього проєкту, тому співпраця з Westinghouse лише поглиблюватиметься.

#новини_компанії

EA |FB😎|YT📹|Х👥|🔗|IG🕊|TH🧵

Джерело