РОСІЯНИ ВИКРАДАЮТЬ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ! Акція-протест у Чикаго проти викрадення росією та насильницького “усиновлення” десятків тисяч українських дітей

З часу російського вторгнення в Україну у 2022 році тисячі українських дітей було викрадено, депортовано та насильно усиновлено до росії. Організація Об’єднаних Націй заявила, що звинувачення є “достовірними” і що російські сили відправляли українських дітей до росії на усиновлення в межах масштабної програми. Розслідування Associated Press підтвердило, що російські війська примусово переселяли українських дітей без їхньої згоди, брехали їм, що їхні батьки відмовляються від них, використовували їх для пропаганди, створювали літні табори для українських сиріт і “патріотичного виховання”, а також русифікували їх, даючи їм російську мову, громадянство та всиновлення.

Кількість українських дітей, депортованих до росії, коливається від 19393 до 307 000 осіб – без будь-яких ознак, коли вони зможуть повернутися до своїх рідних міст. Відповідно до міжнародного права, зокрема Конвенції про геноцид 1948 року, є підстави навмисної, спланованої, інституціоналізованої політики, метою якої є знищення всієї або частини цільової групи – у цьому випадку української нації через її дітей. Це може бути вказівкою щодо геноциду.

Четвер 24 лютого 2022 року став днем, що поділив наші життя на “до” і “після”. Ми усі прокинулася того ранку з думкою, що вечірні новини про початок повномасштабного вторгнення – це просто страшний сон. Але ні, це була наша нова жорстока реальність. Перша думка – потрібно щось робити. Ніхто достеменно не знав, як діяти, але сидіти склавши руки було нестерпно. Тому діаспоряни, практично в перші години війни, вийшли на вулиці Чикаго з прапорами та закликами про допомогу Україні. Багатотисячні протести і мітинги – це було щонайменше, що ми могли зробити для допомоги Вітчизні. Ці акції мали величезний вплив на американське суспільство та уряд США.

Відтоді такі заходи відбувалися регулярно.

Влітку небайдужі українки в Чикаго, на чолі з Лілею Попович, організували першу жіночу акцію у білих сукнях. Згодом ми зібралися на мовчазний протест – живий ланцюг кількох сотень жінок у білому з українською символікою та заклеєними скотчем вустам, акцію з соняшниками, багаточисельними тілами у чорних пакетах та інші. Ми хотіли привернути увагу преси та суспільства до війни в Україні, а також закликати американський уряд якнайшвидше надати Україні більше зброї, закрити небо над батьківщиною, допомогти визволити українських полонених.

2 квітня 2023 року сотні українців прийшли в туристичний центр Чикаго – Міленіум парк, щоб розповісти світу про ще один злочин росіі: масове викрадення українських дітей. За офіційними даними з моменту початку повномасштабного вторгнення більше 16 тисяч наших дітей примусово депортовані на територію росіі. Більшість з них відправлено у так звані “табори для перевиховання”, інших – для всиновлення російськими сім’ями.

Це діти, яких росія назавжди позбавила дитинства. Вони не можуть захистити себе, не можуть розповісти про себе, але це можемо зробити ми, українці усього світу. Тому небайдужі українки Чикаго за підтримки УККА (Українського Конгресового Комітету Америки, відділ Іллінойсу) та Генерального Консульства України в Чикаго організували акцію для розголосу чергового страшного злочину країни-окупанта. Цього разу учасники принесли плакати із закликами повернути українських дітей додому. Важливим атрибутом акції стали дитячі речі та іграшки, які українки діаспори використали під час ретельно організованої та злагодженої акції у Міленіум парку біля скульптури Cloud Gates. “Загублені” забавки у парку символізували втрачене дитинство тих, кого викрала росія.

Цей захід зібрав чимало небайдужих українців у даунтауні Чикаго, а відтак, вдалося досягти основної мети – привернути увагу громадськості й ЗМІ, та розповісти американцям світу про черговий російський злочин.

Нагадаю, що 25 вересня жінки та діти української діаспори створили найбільший живий український прапор у центрі Чикаго під час акції “Be brave like Ukrainian”. Тоді українки та американки стояли пліч-о-пліч та нагадували світу, що триває 215 день війни. Спочатку утворили живий ланцюг, щоб продемонструвати єдність та готовність боротись до самої перемоги України. Жінки стояли із заклеєними вустами, нагадуючи, що новини про тероризм росії в соціальних мережах продовжують маркувати як “чутливий контент”, і показуючи американцям, що українки можуть говорити голосно навіть мовчки. Цією акцією закликали визнати росію спонсором тероризму, тому що з терористами не ведуть перемовин і не співпрацюють.

Ми щиро дякуємо кожному, хто долучається до наших акцій, бо віримо, що тільки разом зможемо наблизити Перемогу України! Допоки триває війна, ми, українська діаспора Америки, маємо бути голосом тих, хто не може про себе нагадати. Наша мета – зробити, усе, що в наших силах, аби жодна людина у цивілізованому світі не мала сумнівів, що росія – країна терорист. Кожну дитину мусимо повернути додому, кожен винний має бути покараним! Саме тому ми продовжуємо огранізовувати наші акції та мирні протести, і сердечно заохочуємо кожного долучитися до наших наступних подій.

Кожен голос має значення, але лише разом ми можемо бути почутими!

***

15 березня 2023 року Слідча комісія Організації Об’єднаних націй визнала, що росія скоїла в Україні широкий спектр воєнних злочинів, включаючи навмисні вбивства, систематичні тортури та депортацію дітей. Голова Міжнародної слідчої комісії ООН Ерік Мьосе зазначив, що команда слідкує за доказами і що є “деякі аспекти, які можуть викликати запитання” щодо можливого геноциду.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента РФ В. Путіна та чиновниці М. Львової-Бєлової у зв’язку з їхньою участю у викраденні дітей та наказами щодо вчинення даного злочину.

  

Джерело