Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків – EEA

Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків – EEA

Оцінка ризиків Європейського агентства з навколишнього середовища (EEA) показала, що Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків, зокрема посилення лісових пожеж, екстремальних погодних умов тощо.

Деякі кліматичні ризики вже досягли критичного рівня, а інші, без рішучих заходів, можуть досягти такого рівня, або навіть катастрофічного, до кінця століття, повідомляє The Guardian.

У звіті підкреслили, що необхідні додаткові дії для усунення половини з 36 значних кліматичних ризиків із потенційно серйозними наслідками. Ще п’ять ризиків потребують термінових заходів.

“Наш новий аналіз показує, що Європа стикається з невідкладними кліматичними ризиками, які зростають швидше, ніж готовність нашого суспільства”, — сказала виконавча директорка EEA Ліна Юля-Мононен.

Зазначається, що найактуальнішими ризиками, які посилюються, є:

тепловий стрес;

раптові повені;

загроза здоров’ю прибережних і морських екосистем;

потреба у фондах солідарності для відновлення після катастроф;

знищення врожаїв;

лісові пожежі, що загрожують людям та природі.

На думку експерта зі зміни клімату Роберта Бісбрука, темпи адаптації до цих ризиків недостатньо швидкі.

У звіті також попередили, що в Європі недооцінюють каскадні ризики. Так спекотна погода висушить південну Європу, вбивши врожай і зменшивши запаси води, що посилить ризик лісових пожеж. Окрім того, ґрунти затвердіють через спеку, що посилить імовірність раптових повеней.

“Ризики просто випереджають розвиток політики”, – сказав голова групи впливів та адаптації EEA Блаж Курнік.

Зазначається, що Європа нагрілася більше, ніж будь-який інший континент після промислової революції. Окрім того, через викиди від викопного палива темпи нагрівання континенту вдвічі перевищують середні темпи у світі.

Нагадаємо, за даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus у лютому середня температура перевищила показники доіндустріального періоду на 1,77°C та сягнула нового історичного рекорду.

Джерело: Екополітика

Джерело