Чому в часі Великого посту у церквах східного обряду служиться Літургія Напередосвячених Дарів?

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ пояснює, чому у християн східного обряду служиться Літургія Напереосвячених Дарів?

Чому в часі Великого посту у церквах східного обряду служиться Літургія Напередосвячених Дарів?

Складання чину Літургії Передшеосвячених Дарів звичайно приписується Папі Римському Григорію Великому (Двоєслову). У сучасній практиці східної церкви служиться в середу і п’ятницю Святої Чотиридесятниці, у полієлейні (1-го і 2-го віднайдення глави Івана Предтечі, 40 Севастійських мучеників), храмові свята, в четвер 5-ї седмиці Великого посту і з понеділка по середу Страсної Седмиці. 

Сучасний чин такої Літургії містить також елементи давньої літургійної катехизи. «Колись упродовж Великого посту катехумени готувалися до хрещення, і їм протягом 40 днів читали уривки зі Старого Завіту, впроваджуючи їх таким чином у історію спасіння і готуючи у Велику суботу отримати таїнство Хрещення». Літургія Передшеосвячених  Дарів містить гарні молитви, які говорять нам про важливість Причастя і про дари, які ми отримуємо у цьому Таїнстві.  

Фото: https://ugcc.lviv.ua/2023/10/02/liturgijna-komisiya-lvivskoyi-arhyyeparhiyi-ugkts-provela-kruglyj-stil-liturgiya-naperedosvyachenyh-dariv-skarb-sogodennya-chy-tyagar-z-mynulogo/

Слухати інші програми

Взаємоповага, як головна місія в сім’ї
Дошлюбна чистота
Діла милосердя – це інструмент спасіння
Як навчитись прощати?
Людина без віри не існує

Джерело