👨‍🎓 Продовжуємо відкриті дискусії зі студентами та колективами медичних університетів щодо проєкту змін до Положення про інтернатуру

👨‍🎓  Продовжуємо відкриті дискусії зі студентами та колективами медичних університетів щодо проєкту змін до Положення про інтернатуру

👨‍🎓 Продовжуємо відкриті дискусії зі студентами та колективами медичних університетів щодо проєкту змін до Положення про інтернатуру.

Дякуємо кожному і кожній за активну участь, готовність не тільки доносити власну позицію, а слухати й чути.

🔎 Що найголовніше у запропонованих змінах?

Студенти залишаються вільними у виборі спеціальності, регіону і місця проходження інтернатури. Найширший вибір матимуть ті, хто найкраще навчався упродовж шести років, успішніше склав іспит КРОК-2 і має найвищий рейтинг. Це – справедливо. І це – практика країн Європейського Союзу та США, де на вибір спеціальності впливають виключно результати навчання та рейтинг.

Самостійно обрати спеціальність, місце проходження інтернатури та перше місце роботи може кожен випускник незалежно від форми навчання.

Цьогоріч під час розподілу буде врахована реальна потреба держави в лікарях певних спеціальностей. Обрати зможе кожен, адже вакансій достатньо.

Якщо студент-бюджетник не готовий обрати з поміж варіантів, які доступні йому залежно від рейтингу, він може взяти участь у розподілі наступного року.

Держава забезпечить молодих спеціалістів першим робочим місцем, проте до випускників 2024 року вимога щодо відпрацювання після проходження інтернатури не застосовуватиметься.

🔎 Навіщо потрібні зміни?

Наша глобальна мета – підвищення рівня якості медичної допомоги в Україні, а отже – і медичної освіти.

Підхід, який ми пропонуємо, є справедливим для тих, хто докладав більше зусиль у навчанні, та раціональним – з погляду ефективного використання державних коштів. Адже важливо також дати студентам, яких навчила держава, можливість працювати за набутою спеціальністю.

Зміни до інтернатури – лише перший крок, який наближає післядипломну медичну освіту України до європейських стандартів. Попереду ще дуже багато роботи, ми свідомі цього і рухаємось в цьому напрямі!

Джерело