«Травень з Марією» у Ватиканських садах з молитвою за мир

«Травень з Марією» у Ватиканських садах з молитвою за мир

Протягом травня, місяця, присвяченого Богородиці, Ватиканські музеї запрошують кожної середи та суботи на спеціальний молитовний тур, присвячений поглибленню Марійської набожності.

Місяць травень у католицькій традиції присвячений особливим чином молитві до Пресвятої Богородиці. «Травень з Марією» – це ініціатива Ватиканських музеїв, яка пропонує відвідувачам кожної середи та суботи можливість зануритися в красу Ватиканських садів, пройшовши маршрутом, прокладеним між різними статуями та образами Пресвятої Богородиці, встановленими там, поєднуючи цей візит-паломництво з молитвою за мир.

Десять зупинок, щоб молитися за мир

«У Марійський місяць запрошуємо паломників по середах приєднатися до нас після загальної аудієнції з Папою, скориставшись з нагоди цього виняткового відкриття Ватиканських садів на честь Богородиці. Крім того, в суботу вранці, в день тижня, традиційно присвячений Марії, відвідувачі також можуть скористатися цим паломницьким туром», – пояснила для Vatican News сестра Емануела Едвардс, керівник відділу освітньої діяльності Ватиканських музеїв, зазначаючи, що в рамках ініціативи «Травень з Марією» передбачено десять зупинок біля найвідоміших статуй і образів Пресвятої Богородиці, що є репродукціями зображень, які вшановують в різних частинах світу.

«Це перегукується з десяткою Розарію, і тому в цей час, коли у світі багато напруження, перед кожним Марійським образом ми молитимемося за мир у всьому світі. Варто згадати, що в садах є 27 різних образів Богородиці, так що ми можемо з повним правом сказати, що це Її сади. Марія є “Царицею миру”, тому правильно молитися в такий спосіб за мир у всьому світі», – додає черниця.

«Травень з Марією» у Ватиканських садах з молитвою за мир

 

Дорога до миру з допомогою Богородиці

Марійські зображення, представлені в турі «Травень з Марією», пов’язані з набожністю народів, які під час війни зверталися до Діви Марії з проханням про мир. Звертаючи увагу на Фатімську Богородицю в контексті війни в Україні, с. Емануела нагадує: «Папа Франциск пішов за закликом з Фатіми, посвятивши справу миру Цариці Миру. Під час нашого візиту ми прокажемо цю ж молитву перед статуєю Фатімської Богородиці, єднаючись з намірами Святішого Отця».

Прогулюючись Ватиканськими садами, натрапляємо на ще один приклад Марійського заступництва за мир: Мадонну Милосердя роботи Ренати Мінуто, розміщену біля входу до шале Лева ХІІІ. «Богородиця, – зазначає керівниця Відділу освітньої діяльності Ватиканських музеїв, – з’явилася селянинові Антоніо Ботті в 1536 році. В той час Савона зібрала всі свої сили у війні проти Генуезької республіки. Марія з’явилася, щоб закликати обидві сторони до миру, закликаючи їх вдатися до милосердя, а не до правосуддя, і таким чином покласти край конфліктові. З’являючись як Богородиця Милосердя, наша Мати вчить нас, як досягти тривалого миру».

«Травень з Марією» у Ватиканських садах з молитвою за мир

 

Духовність Ватиканських садів

Природа, фонтани, стародавні артефакти, статуї Діви Марії та святих… Все це сприяє формуванню того, що можна назвати «духовністю Ватиканських садів», притулку для молитви та споглядання, який цінували Наступники святого Петра. «У цьому прекрасному місці Папи, такі як Іван Павло ІІ та Венедикт XVI, здійснювали щоденні прогулянки, щоб відпочити та помолитися. Папа Франциск, як і його попередники, також прикрасив Сади статуєю Луханської Богородиці, виготовленою з вторинної сировини, щоб нагадати нам, що ніщо не втрачається, ніщо не відкидається мов непотріб, але все має сенс у величному Божому ділі. Можна сказати, що в певному сенсі сад також відображає вчення Пап, і це також залишає нам важливе послання», – ділиться сестра Емануела Едвардс.

Джерело: vaticannews.va

Джерело