У Фастові коронували статую Богородиці, корону благословив Папа

У Фастові коронували статую Богородиці, корону благословив Папа

В коментарі для Радіо Ватикану настоятель місцевої парафії та директор благодійного центру розповів про те, звідки взялася унікальна фігура, як виникла ідеї її коронувати і яким чином це пов’язане з діяльністю херсонської філії фастівського осередку святого Мартіна.

Напередодні 107-ї річниці початку об’явлень Пресвятої Богородиці у португальській місцевості Фатімі, 12 травня 2024 р., у парафіяльному храмі Воздвиження святого хреста у Фастові, що на Київщині, де також діє домініканський благодійний осередок святого Мартина де Поррес, відбулася коронація статуї Пресвятої Богородиці. Ця статуя походить з Фатіми й була виготовлена незадовго після об’явлень. Корону наприкінці жовтня минулого року поблагословив Папа Франциск, а коронацію провів єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, який брав участь у Синоді Єпископів у Ватикані, в заключний день якого й відбулося благословення корони.

У Фастові коронували статую Богородиці, корону благословив Папа

 

Отець Михайло Романів, Ордену Проповідників, настоятель парафії та директор центру святого Мартіна, в коментарі для Радіо Ватикану-Vatican News розповів про те, як виникла ідея коронувати цю статую, реалізація якої повʼязана також із трагедією, що трапилися на Херсонщині після підриву дамби Каховського водосховища, та яким чином до цього причетний Папський розподілювач милостині кардинал Конрад Краєвський.

о. Михайло про придбання статуї і благословення корони:

В перших місяцях війни наш парафіянин знайшов фігуру в крамниці антикваріату, яку можна було викупити, і наша парафія викупила цю фігуру. Ця дерев’яна походить з Фатіми. І коли ця фігура вже була в нас, то так сталося, що це дуже пов’язалося в контексті війни. Тому що Пресвята Діва Марія з Фатіми говорила про Росію, що треба молитися за навернення Росії. Фігура була без корони, тому було прийняте рішення придбати корону. В той час сталася трагедія на Каховській ГЕС і була затоплена велика частина Правобережжя Херсонщини. І ми дізналися, що кардинал Конрад Краєвський їде на Херсонщину, він сказав, щоб ми там зустрілися, так як з допомогою Святішого Отця Папи Франциска ми відкрили в Херсоні кухню, й це були перші місяці діяльності цієї кухні. Ми разом з кардиналом розвозили їжу, ліжка, ковдри для тих, хто постраждали внаслідок затоплення. Тоді я попросив кардинала, щоб він забрав корону до Риму, щоб Святіший Отець її поблагословив цю корону, і потім щоб її передали назад. На закінчення сесії Синоду, 28 жовтня 2023 року, в присутності кардинала Краєвського, як також кардинала Ґжеґожа Рися і нашого єпископа-помічника Олександра Язловецького, Папа поблагословив корону, а єпископ забрав її в Україну й через кілька тижнів, у грудні, особисто привіз її до Фастова, де її коронував 12 травня. Віримо, що сповнюється також все те, що Пресвята Діва Марія говорила у Фатімі. Сповнюється ця таємниця, таємниця, яка сповнена великого страждання, але в цій Фатімській таємниці є також велика надія, що добро і любов переможуть.

Отець Михайло також розповів про те, якою є ситуація на Херсонщині, де діє благодійна кухня, яку фінансує також Святіший Отець через Апостольську елемозінерію.

о. Михайло про ситуацію в Херсоні:

«В Херсоні ситуація залишається складною. Також в селах коло Херсону, які ми обслуговуємо, де возимо обіди, зокрема, це Антонівка, Садове, Білозерка. Деякі з цих сіл залишаються без електроенергії вже понад два роки. Звичайно, туди мало хто хоче заїжджати, бо вони біля Дніпра, окупаційні війська стоять за три-чотири кілометри: все проглядається, відстежується дронами. Минулого тижня ми відвідували села Інгулець, Тягінка. А наприклад, ті села Ольгівка, Львове, де ми часто їздили, зараз, на жаль, ми їздити не можемо з огляду на те, що ці села дуже обстрілюють. Тому ситуація стабільна, але недобра, тому що багато людей залишаються в цій тіні війни. Наша кухня працює, за рік видала понад сто сорок тисяч обідів. Ці обіди розводяться і по Херсону, і також в найближчі села, туди, де є потреба. Також облаштовуємо укриття для людей. Наш фонд займається також, разом з іншими фондами, перевезенням людей, які потребують негайної евакуації».

 

Джерело: vaticannews.va

Джерело