На півночі Житомирщини послугами мобільних медичних команд скористалося вже близько 2 тисяч пацієнтів

Про це розповіла координаторка мобільних медичних команд (ММК) Житомирської області Анастасія Батирєва. Зокрема, допомогу отримали жителі Народицької, Словечанської та Олевської громад.  Пацієнти звертаються як за медичною допомогою, так і психологічною, а кількість нових пацієнтів зростає з кожним новим візитом ММК до громад.

На півночі Житомирщини послугами мобільних медичних команд скористалося вже близько 2 тисяч пацієнтів

До ММК входять сімейні лікарі, медичні сестри, а також такі вузькопрофільні спеціалісти як кардіолог, гінеколог, невролог, а в подальшому планується виїзд і ендокринолога.

Крім того ММК мають можливість здійснити підвіз пацієнтів до місця надання медичної допомоги. Загалом цією послугою успішно скористалося вже 32 пацієнти. Спочатку пацієнти звертаються до ММК, а фахівці перенаправляють їх до сервісу підвозу.

Найчастіше пацієнти звертаються за допомогою кардіолога, ендокринолога, а також низка звернень стосувалися планових оглядів та здачі аналізів. Зокрема, пацієнти, які проживають у Народичах та Словечне мають змогу скористатися підвозом до медзакладів у Овручі, Олевську та Коростені.

Також Анастасія Батирєва зазначила, що планується продовження роботи даного проєкту на півночі Житомирської області ще на 1 рік, тобто до вересня 2025 року.

Довідково. Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID (агентства США з міжнародного розвитку) спільно з PACT. Проєкт на Житомирщині впроваджує ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн». Ці спеціалізовані команди надають первинну медичну допомогу, психологічну підтримку та соціальні консультації. Усі послуги надаються безоплатно.

 

Джерело