Безпека, укриття та енергостійкість: Київ спрямував 2,5 млрд грн на підготовку закладів освіти до нового навчального року
Цьогоріч у Києві збільшили фінансування підготовки закладів освіти до нового навчального року та осінньо-зимового періоду на 200 млн грн – до 2,5 млрд грн. Кошти спрямовують на ремонти приміщень, облаштування укриттів, підготовку інженерних мереж, протипожежні заходи, а також забезпечення закладів альтернативними джерелами живлення. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час наради з головами районних державних адміністрацій.
«Попри воєнний стан, наше головне завдання незмінне – 1 вересня діти мають прийти в безпечні, комфортні та готові до будь-яких викликів заклади освіти. Тому одночасно з підготовкою до нового навчального року в місті проводимо масштабну підготовку для забезпечення стабільного функціонування шкіл і дитячих садків під час опалювального сезону та можливих перебоїв з електро- і теплопостачанням», – зазначив Валентин Мондриївський.
За його словами, в закладах освіти тривають ремонти дахів, фасадів, інженерних мереж, оновлення вікон, а також перевірка систем теплоспоживання. До середини вересня всі заклади мають отримати акти готовності до опалювального сезону. Крім того, у 50 школах уже реконструювали внутрішні системи теплопостачання, що дозволить у разі потреби оперативно підключати транспортабельні дизельні котельні.
Окрему увагу в місті приділяють енергостійкості закладів освіти. Наразі генераторами забезпечені 832 заклади освіти, а також триває встановлення інверторів з акумуляторними блоками, які дозволяють підтримувати роботу найважливіших систем під час відключень електроенергії. Тому цього року реалізується окрема міська програма «Альтернативні джерела живлення та ремонт системи опалення у закладах освіти».
Як наголосив Валентин Мондриївський, безпека дітей і безперервність освітнього процесу залишаються пріоритетами. Саме тому в столиці комплексно готують заклади до осінньо-зимового періоду, щоб вони могли працювати навіть в умовах можливих енергетичних викликів.
Нарада з головами РДА проходила у новозбудованому укритті в ліцеї у Шевченківському районі. Від початку повномасштабного вторгнення через відсутність бомбосховища цей навчальний заклад працював у дистанційному форматі навчання. І тепер ліцей повертається до очного навчання. Укриття загальною площею 1 300 кв. м розраховане на 600 місць, що дозволяє збільшити кількість учнів.
У новому укритті є все необхідне для проведення занять під час тривог: вчительські столи, учнівські парти, магнітні та звичайні дошки з крейдою, 2 touch-панелі, пуфи, дивани, каремати. Також обладнали повноцінний медичний кабінет і кімнату для прийому їжі. За рахунок використання ролетів простір можна зонувати на кімнати для проведення окремих занять.
Валентин Мондриївський нагадав, що за останніх 2 роки у столиці (окрім тих, що відремонтували і обладнали) побудували 9 укриттів для закладів освіти.