📈 Канада представила стратегію прискорення розвитку ядерної генерації
- Автор допису: Енергоатом
Стратегія передбачає початок будівництва двох нових традиційних реакторів до 2035 року, планування або розробку ще п'яти до 2040 року та будівництво щонайменше одного реактора за межами Онтаріо до 2035 року.
Загалом у Канаді збираються побудувати до 10 нових атомних енергоблоків та спростити процес затвердження майбутніх проєктів. Також зазначається, що до 2035 року має бути завершено розробку мікрореактора канадського виробництва, а до кінця 2030-х років – його розгортання.
Уряд заявив, що до квітня 2027 року опублікує політику, в якій будуть викладені умови федеральної підтримки та інструменти фінансування, доступні для нових ядерних проєктів.
Нагадаємо, Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає перехід до безвуглецевої енергетики, для якої однією з базових має бути саме атомна генерація.
www.nucnet.org/news/canada-announces-bold-strategy-for-10-new-large-scale-nuclear-reactors-6-2-2026
