У Копачинцях освятили храм Різдва Івана Хрестителя та відзначили 65-річчя о. Василя Скрипки
24 червня, у день храмового свята, до с. Копачинці Чернелицького протопресвітеріату завітали преосвященні архиєреї: владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський та владика Петро Голіней, єпископ-помічник, щоб очолити святкову архиєрейську Божественну літургію, звершити чин посвячення храму та привітати о. Василя Скрипку з нагоди 65-літнього ювілею.
Архиєрейську Божественну літургію очолив владика Петро Голіней у співслужінні з владикою Василем Івасюком, о. Василем Скрипкою, протопресвітером Чернелицьким та настоятелем храму, о. м. Ігорем Левицьким, протопресвітером Городенківським, о. Василем Гояном, протопресвітером Заболотівським, дияконом Дмитром Нагорняком та численним духовенством.
Під час урочистостей архиєреї звершили чин посвячення храму Різдва Івана Хрестителя.
Із проповіддю до духовенства та вірних звернувся владика Василь Івасюк. Архиєрей зазначив: «Нині ми освятили не просто будівлю з каменю, дерева і скла, а освятили помешкання Боже. В цьому місці небо спускається на землю. Коли цар Соломон освячував Єрусалимський храм, тоді він молився, щоб Господь тримав Свої очі відкритими на це місце день і ніч. Так само і цей храм відтепер є місцем особливої Божої присутності, де лунає Слово Боже і звершуються святі Таїнства. Тут люди приходять зі своїми радощами та болями.
У нашому селі народився дім Божий, присвячений Різдву Івана Хрестителя. Це найбільший святий після Божої Матері. Про нього Ісус Христос сказав: «Між народженими з жінок нема нікого більшого понад Івана» (Лк. 7, 28). Кожного вівторка Церква прославляє пророка Івана Хрестителя, котрий є Голосом Божим.
Храм є прообразом нашого серця і справжнім живим храмом Божим. Як цей храм ми окропили святою водою, помазали миром та прикрасили, так маємо очищати й прикрашати чеснотами власне серце. Святиня є видимим знаком того, що Бог хоче жити всередині кожного з нас. Вірні покликані бути живим камінням у духовній будові.
Освячений храм Різдва Івана Хрестителя є образом Пресвятого Серця Ісусового. Він символізує безмежну Божу любов, милосердя та страждання, які Христос прийняв заради людства. Господь Бог приходить до людини і входить у її світ розпачу і безсилля, щоби звільнити людину від гріха й оздоровити людську неміч».
Після Божественної літургії було зачитано та вручено о. Василю Скрипці патріаршу грамоту, митрополичу грамоту від митрополита Володимира Війтишина, у якій зазначено благословення та право носити набедреник, а також єпархіальну грамоту з нагоди 65-річчя від дня народження.
Відтак владика Петро Голіней подякував ювілярові за ревне служіння та жертовну працю, зокрема за будівництво храму, у яке він вклав усе своє серце і душу. Архиєрей побажав о. Василю Скрипці, його рідним та близьким Божого благословення, здоров’я, сил, натхнення та щедрих Господніх ласк на многая літа.
У своєму зверненні о. Василь Скрипка подякував Господу Богу за те, що дав дочекатися завершення та посвячення храму в Копачинцях. Отець висловив вдячність владиці Василю Івасюку, за архипастирське слово, яке живить вірних, а також єпископу Петру Голінею за проповідування та науку, поєднану з любов’ю до історії України. На завершення ювіляр побажав архиєреям многая і благая літа.
Також єпархіальні грамоти були вручені активним парафіянам та жертводавцям, які долучилися до розбудови храму.
Урочистості продовжилися привітаннями від Чернелицької селищної ради. Від імені громади слова вітань висловив селищний голова Іван Скрип’юк, який привітав о. Василя Скрипку з нагоди ювілею та історичної події освячення храму Різдва Івана Хрестителя. На знак вдячності та підтримки від Чернелицької селищної ради було вручено сертифікат пожертви з нагоди освячення святині.
На завершення святкувань владика Василь Івасюк уділив вірним архиєрейське благословення через мирування, а владика Петро Голіней спільно з духовенством очолив чин освячення води та окропив присутніх свяченою водою.
Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ
Світлини: піддиякон Микола Брунь









