🇰🇷 Енергоатом та Hyundai E&C обговорили можливості для поглиблення співробітництва

🇰🇷 Енергоатом та Hyundai E&C обговорили можливості для поглиблення співробітництва

🇰🇷 Енергоатом та Hyundai E&C обговорили можливості для поглиблення співробітництва

Потенціал українсько-корейського партнерства в атомній енергетиці обговорили керівник АТ «НАЕК «Енергоатом» Павло Ковтонюк та представники Hyundai Engineering & Construction Co. на полях URC 2026 у Гданську. Сторони розглянули можливості посилення співпраці для розбудови українського атомного парку.

Напрямами для співробітництва є будівництво нових енергоблоків за американською технологією AP1000 компанії Westinghouse, а також добудова атомних потужностей на майданчику Хмельницької АЕС. Зокрема, Україна може розглядати залучення південнокорейського досвіду у сферах інжинірингу та будівництва. 🏗️

Як зазначив Павло Ковтонюк, атомні галузі України та Південної Кореї є високорозвиненими, тож співпраця між компаніями дозволить об’єднати зусилля для впровадження інноваційних рішень, які можуть посилити енергетичну стійкість України.

🤝 Наразі Hyundai E&C співпрацює з Westinghouse у межах міжнародного просування технології AP1000 та залучена до будівництва нових енергоблоків на АЕС Kozloduy у Болгарії. Тож цей досвід може бути корисним для реалізації стратегічної мети України – розбудови атомного парку.

Раніше, у 2024 році, АТ «НАЕК «Енергоатом» та Hyundai E&C підписали Меморандум про співробітництво у сфері атомної енергетики. Партнерство передбачає взаємодію сторін, зокрема в частині:
🟡 підтримки у проєктуванні, будівництві, закупівлі та введенні в експлуатацію нових енергоблоків атомних електростанцій в Україні;
🟡 сприяння розвитку виробничих потужностей для локалізації виробництва обладнання в Україні;
🟡співпраці в галузі малих модульних реакторів.

#новини_компанії

EA |FB😎|YT📹|Х👥|🔗|IG🕊|TH🧵

Джерело