🇺🇦🇱🇹 Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

🇺🇦🇱🇹 Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.
🇺🇦🇱🇹 Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.
🇺🇦🇱🇹 Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

🇺🇦🇱🇹 Литва надасть 4 млн євро для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

На полях URC2026 із Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення.

У межах цих домовленостей Литва спрямує 4 млн євро на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в українських школах та лікарнях. Передане Литвою обладнання вже використовувалось у межах проєкту “Промінь надії”. Завдяки цьому 6 українських закладів охорони здоров’я наразі мають власну генерацію, ще один перебуває на етапі розробки технічних рішень. Вдячні партнерам за рішення надати додаткову фінансову допомогу.

Серед пріорітетних напрямів співпраці й екстрена підтримка енергетичного сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання відповідно до наших нагальних потреб. Демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже використовується в Україні для ремонтів енергетичної інфраструктури. Високо цінуємо готовність партнерів продовжувати підтримку.

Вдячні Уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю, яка допомагає Україні проходити складні періоди воєнного часу.

Джерело