Україна планує відновити та збудувати до наступної зими понад 10 ГВт генерації.
- Автор допису: Прем‘єр-міністр України
Про це говорили з Міністром енергетики Польщі Мілошем Мотикою і комісаром ЄС Валдісом Домбровскісом під час діалогу високого рівня з енергетики на полях URC2026 у Ґданську.
▫️ Працюємо разом із партнерами над підготовкою інфраструктури до осінньо-зимового періоду: відновлення, децентралізація і посилення захисту. Наголосив, що безпека відтепер має бути інтегрована в саму систему — це зробить енергетичний сектор Європи більш стійким і надійним в умовах непередбачуваних викликів.
▫️ Обговорили пропозицію Польщі використовувати заморожені російські активи для відновлення енергетичної інфраструктури. Вдячні за позицію. Валдіс Домбровскіс також наголосив, що ЄС залишатиме російські активи замороженими, допоки росія не відшкодує Україні завдані збитки.
▫️ Ще одна важлива тема дискусії — посилення санкційного тиску на росію та відмова від російських енергоносіїв у Європі. Необхідно надалі вживати рішучі заходи з протидії російському «тіньовому флоту». Відзначив унікальну роботу ЄС упродовж останніх років із диверсифікації постачання газу й нафти. Це робить європейські країни менш залежними від росії. Важливо також почати поступову відмову від російських ядерних технологій і ядерного палива. Кремль заробляє близько 200 млрд доларів на контрактах у ядерній галузі. Перший крок з диверсифікації стане сильним сигналом росії, що вони втратять європейський ринок.
Дякую Мілошу Мотиці та Валдісу Домбровскісу за продуктивний діалог і солідарність з Україною. Цінуємо вашу підтримку!



