Єпархіальна проща до блаженного Миколая Чарнецького відбулася в Семаківцях
27 червня у храмі блаженного священномученика Миколая Чарнецького в с. Семаківці Городенківської громади відбулася щорічна єпархіальна проща. Урочистості очолив преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський у співслужінні з владикою Петром Голінеєм, єпископом-помічником, та з духовенством Коломийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви. Архиєреї та священнослужителі разом із прочанами молилися за мир в Україні, захисників нашої держави, український народ та Боже благословення для всіх.
Цьогорічне паломництво було приурочене до 25-ї річниці з дня, коли Папа Іван Павло ІІ проголосив Миколая Чарнецького блаженним священномучеником.
У часі Божественної Літургії правлячий Архиєрей виголосив проповідь про постать блаженного Миколая Чарнецького.
«Миколай Чарнецький будував Українську Державу на фундаменті Євангелія. Будучи монахом-редемптористом, він просить людей стерегтися ненависті, бо це диявольське почуття руйнує все. Будуйте життя наукою Ісуса Христа, бо тільки так збудуєте державу і спасете свої душі. З Його хреста спливає на народ України Божа благодать через Святу Тайну Володимирового Хрещення».
«Блаженного Миколая боялися тому, що він жив у правді та був правдою. Секретна поліція у Москві, на Луб’янці, хотіла смерті владики. Вона прагнула знищити нашу Греко-Католицьку Церкву і нашого земляка. Бог нині свідчить іменами праведників про народ України. Навіть своєю смертю блаженний Миколай волає правду про Бога, Церкву, Україну і віруючих людей».
На завершення проповіді Архиєрей наголосив:
«Особа Ісуса Христа найбільше отримує зневаги у Пресвятій Тайні Євхаристії. Тому при кожній нагоді стараймося віддавати честь Серцю Христовому, щоб вилити свою благодатну любов на кожного з нас і повернути кожну людину на дорогу до храму.
Молімося до Папи Івана Павла ІІ про заступництво перед Богом за здоров’я і витривалість наших захисників та мир в Україні».
На завершення Божественної Літургії преосвященний владика Василій Івасюк подякував отцю-протопресвітеру Василю Скрипці, декану Чернелицькому, його сім’ї та всім священникам за їхню присутність на святі.
Своєю чергою о. Василь Скрипка подякував преосвященним владикам за їхню присутність та свідчення віри в Христа в часи підпілля й лихоліть, побажав їм: «Залишайтеся надалі такими щедрими, добрими, якими ви є», а всім присутнім — многая літа.
Завершенням урочистостей стало освячення води, яке очолив владика Петро Голіней у співслужінні священників.
Стаття та світлини: піддиякон Микола Брунь



















